microsoft, windows, windows 8, windows 10, windows server, windows server 2012, windows server 2016, windows server 2019, licencování,

K čemu slouží výchozí produktový klíč pro Windows?

Michal ZOBEC Michal ZOBEC Sledovat May 08, 2020 · 1 minuta čtení
K čemu slouží výchozí produktový klíč pro Windows?
Sdílet

V případě, že se zajímáte o automatizaci instalace Windows, můžete se občas setkat s pojmy výchozí produktový klíč, výchozí licenční klíč, nebo anglicky default product key. K čemu tedy slouží výchozí produktový klíč?

K čemu slouží výchozí produktový klíč pro Windows?

Výchozí produktový klíč slouží pouze pro usnadnění instalace Windows, zvláště v situacích, kdy opakovaně instalujete Windows a potřebujete zadat jiný produktový klíč, ale chcete se vyhnout vkládání vlastního produktového klíče do instalačního média (například z bezpečnostních důvodů, nebo z důvodů testu). Pro takové situace je využití výchozího produktového klíče nejvhodnější.

Použití výchozího produktového klíče vám neposkytuje automaticky licenci na Windows, slouží pouze k tomu, abyste se vyhnuli nutnosti zadávání licenčního klíče. Při jeho použití Windows nejsou aktivovány a je vám poskytnuta náhradní lhůta pro vložení vašeho produktového klíče a provedení aktivace licence Windows.

Odkazy

Michal ZOBEC
Napsal Michal ZOBEC Sledovat
IT konzultant, projekt manažer.

Působím v IT oboru 16 let se zaměřením na produkty společnosti Microsoft, zejména Windows Server, Exchange Server, SQL Server a Hyper-V Server. V současné době se věnuji kromě konzultací, také vývoji software a řízením projektů, včetně vývoje řešení pro cloud Microsoft Azure.

Mám zkušenosti ve společnostech všech velikostí, od živnostníků po velké korporace. Své služby jsem poskytoval také některým školám. Mám také několikaleté zkušenosti se spoluprací s mezinárodními společnostmi, kde se členové týmu nachází v různých zemích.