microsoft, windows, windows 10, powershell, jazykové balíčky,

PowerShell: Jak nainstalovat jazykový balíček automaticky

Michal ZOBEC Michal ZOBEC Sledovat May 05, 2020 · 1 minuta čtení
PowerShell: Jak nainstalovat jazykový balíček automaticky
Sdílet

V jednom z předchozích článků Windows 10: Jak změnit jazyk ve Windows? jsem popisoval jak změnit jazyk uživatelského prostředí Windows 10. V některých situacích vám může vzniknout potřeba, aby jste měli systém již automaticky k dispozici ve více jazycích.

Možnosti integrace jazykových balíčků ve Windows Jazyky ve Windows a obecně v produktech společnosti Microsoft existují v podobě jazykových balíčků. Pokud tedy chcete mít ve Windows k dispozici více jazyků, například češtinu, španělštinu a angličtinu, je třeba mít nainstalované příslušné jazykové balíčky. Jazykové balíčky můžete přidat ručně (pokud máte pomalý internet, nebo jste offline) s pomocí nástroje lpksetup.

Další možností je integrovat jazykový balíček do samotné instalace Windows s pomocí metody Offline Servicing.

Poslední možnost je něco mezi, provedete instalaci jazykového balíčku dodatečně, ale plně automaticky s pomocí nástroje DISM.

Jak nainstalovat jazykový balíček automaticky

Jak instalovat jazykový balíček s pomocí nástroje DISM Instalace jazykového balíčku s pomocí nástroje DISM můžete provést podle následujícího příkladu

dism.exe /Online /Add-Package /PackagePath:"c:\sources\Mi­crosoft-Windows-Client-Language-Pack-x64-en-us.cab"

Odkazy

Michal ZOBEC
Napsal Michal ZOBEC Sledovat
IT konzultant, projekt manažer.

Působím v IT oboru 16 let se zaměřením na produkty společnosti Microsoft, zejména Windows Server, Exchange Server, SQL Server a Hyper-V Server. V současné době se věnuji kromě konzultací, také vývoji software a řízením projektů, včetně vývoje řešení pro cloud Microsoft Azure.

Mám zkušenosti ve společnostech všech velikostí, od živnostníků po velké korporace. Své služby jsem poskytoval také některým školám. Mám také několikaleté zkušenosti se spoluprací s mezinárodními společnostmi, kde se členové týmu nachází v různých zemích.