microsoft, windows, windows 10, powershell, group policy,

PowerShell: Jak vymazat Group Policy z Windows

Michal ZOBEC Michal ZOBEC Sledovat May 04, 2020 · 1 minuta čtení
PowerShell: Jak vymazat Group Policy z Windows
Sdílet

Při práci s Windows, při jejich testování, nebo řešení problémů, je občas potřeba vyzkoušet chování systému bez politik Group Policy. Například potřebujete se ujistit, že systém žádné Group Policy neobsahuje. Jak tedy vymazat všechny politiky Group Policy ze systému?

Na první pohled jsem očekával, docela složitý postup jak se zbavit načtených politik, nicméně řešení je velmi jednoduché. Systémy Windows si politiky načítají do speciálních složek a jejich vymazáním dojde k vyresetování existujících politik.

Jak vymazat Group Policy

Stačí zadat tyto jednotlivé příkazy s právy správce:

rd /s /q "%WinDir%\Sys­tem32\GroupPo­licyUsers\"
rd /s /q "%WinDir%\Sys­tem32\GroupPo­licy\"
gpupdate /force

Alternativní variantou je ruční vymazání adresářů a restart systému, efekt je stejný.

Aby systém aplikoval změnu stavu politik, tedy věděl o tom, že žádné politiky nemá, je vždy nutné provést jednu z operací, tedy buď restart systému, nebo vynucení načtení politik s pomocí příkazu

gpupdate
Michal ZOBEC
Napsal Michal ZOBEC Sledovat
IT konzultant, projekt manažer.

Působím v IT oboru 16 let se zaměřením na produkty společnosti Microsoft, zejména Windows Server, Exchange Server, SQL Server a Hyper-V Server. V současné době se věnuji kromě konzultací, také vývoji software a řízením projektů, včetně vývoje řešení pro cloud Microsoft Azure.

Mám zkušenosti ve společnostech všech velikostí, od živnostníků po velké korporace. Své služby jsem poskytoval také některým školám. Mám také několikaleté zkušenosti se spoluprací s mezinárodními společnostmi, kde se členové týmu nachází v různých zemích.